4 عاملی که باید هنگام انتخاب شیلنگ پنوماتیک برای سیستم هوای فشرده در نظر گرفت

پنوماتیک

آیا می خواهید یک شلنگ پنوماتیک برای هوای فشرده انتخاب کنید؟

آیا برای کار با برنامه خود به یک راه حل مطمئن و بادوام نیاز دارید؟ بنابراین چهار عامل اساسی را که به شما اجازه می دهد آنچه را که نیاز دارید انتخاب کنید ، بررسی کنید.

یک انتخاب خوب بندرت تصادفی است. به طور خاص در بخش صنعت ، ما نمی توانیم به سرنوشت کور اعتماد کنیم. شما باید بدانید که چه راه حلی متناسب با نیاز شماست. نمی توانید اولین لوله هوای فشرده شده بهتر را بخرید ، به این امید که کار کند.

برای اطمینان از انتخاب صحیح ، باید از امکانات لوله های پنوماتیک آگاهی داشته باشید. نقاط قوت و ضعف آنها به شما کمک می کند بهترین را برای شغل خود انتخاب کنید.

فشار کاری شیلنگ پنوماتیک

هر تولید کننده لوله های پنوماتیک در کاتالوگ های خود پارامترهای بسیار مهمی را برای انتخاب ما فراهم می کند – این مقدار فشاری است که لوله می تواند با آن کار کند. توصیف شده به عنوان “فشار کار” در مورد مقادیر فشاری که یک لوله می تواند برای مدت طولانی مقاومت کند.

فشار کار معمولاً چهار برابر کمتر از فشار ترکیدگی است که قطعاً شیلنگ ما را از بین می برد. هر دو پارامتر در رابطه با درجه حرارت خاص ارائه می شوند – برای لوله های پلاستیکی تولید شده توسط شرکت ZEC ایتالیا 23 درجه سانتیگراد است.

چنین حاشیه ایمنی زیادی به این معنی است که حتی خرابی تصادفی گیرنده ها نباید منجر به خرابی شیلنگ پنوماتیک شود. با این حال ، لازم به یادآوری است که از شلنگ در فشار کار استفاده کنید، نه فشار حداکثر، زیرا می تواند طول عمر آن را خیلی سریع کوتاه کند.

محدوده دمای عملکرد شیلنگ

لوله های پنوماتیک پنوماتیک به تغییرات دما بسیار حساس هستند. چنین خصوصیاتی مشخصه ماده ای است که از آن ساخته شده است.

شما نمی توانید همه چیز را داشته باشید ، بنابراین باید همیشه این فاکتور را در ذهن داشته باشید.

آگاهی از این پدیده و تأثیر آن بر پارامترهای لوله به ما این امکان را می دهد تا لوله پنوماتیک را به گونه ای انتخاب کنیم که تأثیر دما بر روی لوله را از بین ببرد.

چگونه انجام می شود؟ هر سازنده ضریب تصحیح دما را ارائه می دهد – ما در مورد آن در مقاله دیگری در مورد لوله های پنوماتیک نوشتیم. به مقالات فروشگاه تهرانی مارکت سر بزنید.

برخی آن را به صورت جدول ارائه می دهند ، به عنوان شاخص عددی کاهش فشار کار ، و برخی دیگر به صورت گرافیکی ، که باید مقادیر مورد نظر خود را از آن بخوانید.

فروشگاه فاتحی برای اتصالات پنوماتیک که به صورت جدول استفاده می شود ضریب را در اختیار ما قرار می دهد.

با دانستن درجه حرارت در لحظه استفاده از شلنگ ، می توان میزان تغییر فشار کار و مدت دوام شلنگ را تعیین کرد.

پلی اورتان – ماده ای برای شیلنگ های پنوماتیک که در دمای از – 20 درجه سانتیگراد تا + 60 درجه سانتیگراد کار می کنند
پلی اتیلن – مواد لوله پنوماتیک که در دمای 0 تا 35 درجه سانتیگراد کار می کنند ، با دمای 1.5 درجه سانتیگراد.
تفلون (PTFE) – ماده ای برای شیلنگ های پنوماتیک که در دماهای بسیار بالا از – 60 درجه سانتیگراد تا + 260 درجه سانتیگراد کار می کنند
RILSAN – پلی آمید PA11 – ماده ای برای سیمهای پنوماتیک که در دمای 40- تا 80 درجه سانتیگراد کار می کنند
TEKALAN – پلی آمید PA12 – ماده ای برای شیلنگ های پنوماتیک که در دمای 40- تا 80+ درجه سانتیگراد کار می کنند.

محیط کار سیستم پنوماتیک.

تعیین پارامترهای فیزیکی محیطی که این لوله ها در آن کار می کنند بسیار مهم است.

نمونه هایی از انواع مواد مورد استفاده در ساخت شیلنگ های پنوماتیک برای مقاومت در برابر تأثیرات خارجی:.

پلی اورتان – با مقاومت خوب در برابر عوامل شیمیایی و انعطاف پذیری بسیار بالای لوله تمام شده مشخص می شود.
پلی اتیلن – با پایداری ابعادی عالی در محدوده دمای عملکرد ، مقاومت خوب در برابر عوامل خورنده و مقاومت در برابر میکروارگانیسم ها و قارچ ها مشخص می شود.
کابل های تفلون (PTFE) – کابل های PTFE برای پاسخگویی به نیازهای فن آوری چاپ – برای انتقال فشار زیاد جوهر ، روغن ، هوا ، آب ، مایعات حاوی آب و بخار ساخته شده اند. با این حال ، این ماده محدودیت های خاصی دارد – کابل های PTFE برای آنها مناسب نیستند برنامه هایی که اکسیژن و بخار اشباع تحت فشار یک عامل است
RILSAN – پلی آمید PA11 – با مقاومت خوب در برابر عوامل شیمیایی ، کشش بسیار خوب کابل ، مقاومت در برابر سایش مشخص می شود
TEKALAN – پلی آمید PA12 – با مقاومت بسیار خوب در برابر عوامل شیمیایی ، مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش ، لرزش و سایش مشخص می شود.
حتی یک تجزیه و تحلیل مختصر از ماده اولیه مورد استفاده برای تولید این لوله ها ، بسیاری از خصوصیات آنها را به ما می گوید. با این حال ، لازم به یادآوری است که داده های فنی دقیق با توجه به مقاومت در برابر محیط توسط تولید کنندگان در کاتالوگ های فنی ارائه می شود.

این توضیح کوتاه به منظور ترسیم مفهوم کلی هر ماده در نظر گرفته شده است.

همه اینها برای اینکه بتوانید از نظر کاربرد نوع شیلنگ را انتخاب کنید – پاسخ دادن به سوالاتی از قبیل: آیا شیلنگ به صورت چرخشی خم می شود ، تحت لرزش قرار می گیرد ، آیا در رطوبت کار می کند ، آیا در خارج از ساختمان (UV) کار می کند و غیره.؟ ، مهم است.

جریان هوا در لوله

اگر از شلنگ های انعطاف پذیر برای ارتقا بخشی از شبکه تامین هوای فشرده و افزودن اتصالات اضافی به منبع تغذیه دستگاه استفاده کنید ، این بسیار مهم است.

ما همیشه لوله را برای برنامه انتخاب نمی کنیم، از قبل قطر آن را مشخص کرده ایم.

بعضی اوقات باید جریان هوا را بشناسیم و لوله را انتخاب کنیم تا در نصب مدرن عنصر خفگی نباشد.

باید توجه داشته باشیم که انتخاب غلط قطر لوله برای جریان مورد نظر می تواند هزینه های غیرضروری ایجاد کند.

در صنعت ، صحبت در مورد هزینه حمل و نقل هوای فشرده شده است ، تعریف آن به عنوان مقدار افت فشار در شبکه – من. ه تفاوت فشار هوا در پشت فیلترهای اصلی کمپرسور و فشار در بیشترین بار شبکه.

فرض بر این است که افت فشار کل ، یعنی مقاومت جریان هوای فشرده در فاصله آزمایش شده نباید از 0.2 بار بیشتر باشد.

مقادیر بالاتر از این رقم باعث افزایش هزینه ها می شود زیرا نیاز به حفظ فشار بیشتر سیستم و در نتیجه افزایش تقاضای برق برای کمپرسورها و لوازم جانبی کمپرسور است.

از طرف دیگر ، مقادیر بسیار پایین تر از مقادیر داده شده با هزینه های زیادی در مورد نوسازی خطوط لوله (تغییر قطر به لوله های بزرگتر) همراه است ، که همچنین سودمند نیست – منجر به هزینه های نصب بالاتر ، افزایش مقدار هوای مورد نیاز برای آنها را پر کنید و در نتیجه هزینه برق نیز افزایش می یابد.

خلاصه

هنگام انتخاب شلنگ هوا برای یک برنامه خاص ، توجه به این چهار عامل – دما ، فشار ، محیط و جریان بسیار مهم است. اگر می دانید شرایط دقیقاً در یک مکان مشخص چگونه خواهد بود ، به راحتی می توانید شیلنگ هوای فشرده مناسب را انتخاب کنید.

اگر شما علاقه مند به مدرن سازی سیستم هوای فشرده خود با استفاده از فناوری لوله های پلاستیکی هستید ، مهندسان ما با در نظر گرفتن تمام این جنبه ها طرحی را برای شما آماده می کنند.

می توانید با ما در اینجا تماس بگیرید: https://fatehihvac.com/contact-us/ و ما به شما کمک می کنیم بهترین شیلنگ را برای نصب پنوماتیک انتخاب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *